http://www.streetview.cz - hlavní strana

Streetview-info

7.10.2009 bylo oficiálně spuštěno Street View pro Českou republiku.
Pomocí streetview můžete prozkoumávat pokrytá místa v ČR (zatím celá Praha, dálnice D1 a některé další lokality). Aplikace Street View je součástí Google Maps a její použití je velmi široké. Tento web bude přináší aktuality, novinky a zajímavosti StreetView. Máte sami nějaký zajímavý úlovek se kterým byste se chtěli podělit s ostatními na těchto stránkách? Klikněte na tlačítko nahoře na stránce.

Modře jsou na mapě vyznačeny oblasti pokryté panoramatickými fotografiemi Street View. Kliknutím na tuto oblast posunete foto výhled. Foto výhled můžete posouvat šipkami na klávesnici nebo myší.

Aktuální pokrytí České republiky ze dne 5.4.2010

pokrytí Streetview

Brno

Brno bohužel zatím není nafocené do street view. Google si dal práci s dálnicí D1, takže jediné co je dosud vidět je příjezd do Brna po dálnici.
Obrázek se street view pokrytím Brna je zde:
pokrytí Brno

Olomouc

Do měst, která jsou zmapovaná a nafocená na street view Google přidal Olomouc, zatím jen historické centrum. Street view zde http://www.streetview.cz/sv/Olomouc/

Ostrava

Google se vydal nafotit na streetview Ostravu a pokryl nejkrásnější místa tohoto města.. http://www.streetview.cz/sv/Ostrava/

Ovládání StreetView

Ovládání je jednoduché. StreetView umí otáčet kamerou, přibližovat, oddalovat a pohybovat se ve stopách tvůrců StreetView.
Posun posunovat výhled na Street View je možné šipkami na klávesnici nebo klikáním na šipky na silnici.
Kamera kameru můžete ovládat tak, že držíte levé tlačítko myši a hýbete s myší, dokud nejste s kamerou spokojeni. Pak stačí jen pustit tlačítko a kamera zůstane v požadovaném natočení. Natáčet kameru je možné i klikáním na šipky vlevo nahoře. Přibližovat nebo oddalovat výhled je možné klikáním na symboly + nebo - hned pod tlačítky se šipkami.

oficiální web Google s s nápovědou ke street view s množstvím obrázků a instruktážních videí.

Google Maps jsou dostupné nejen jako online aplikace, ale i jako program, který si nainstalujete do svého počítače. Výsledkem je poté o něco rychlejší prohlížení map. Program si můžete stáhnout

Poděbrady

Vědeli jste, že street view byl i v Poděbradech?

Český Krumlov

Google pokračuje ve focení nejkrásnějších měst České Republiky a do sady míst, které je možno prohlížet na street view přidal i Český Krumlov. Dobrá práce! Procházka po Krumlově na street view zde http://www.streetview.cz/sv/Cesky-Krumlov/.
Speciální sbírky Street View od Google

:: Streetview-info ::


:: Brno ::


:: Olomouc ::


:: Ostrava ::


:: Ovládání StreetView ::


:: Poděbrady ::


:: Český Krumlov ::