http://www.streetview.cz - hlavní strana

Streetview-info

7.10.2009 bylo oficiálně spuštěno Street View pro Českou republiku.
Pomocí streetview můžete prozkoumávat pokrytá místa v ČR (zatím celá Praha, dálnice D1 a některé další lokality). Aplikace Street View je součástí Google Maps a její použití je velmi široké. Tento web bude přináší aktuality, novinky a zajímavosti StreetView. Máte sami nějaký zajímavý úlovek se kterým byste se chtěli podělit s ostatními na těchto stránkách? Klikněte na tlačítko nahoře na stránce.

Modře jsou na mapě vyznačeny oblasti pokryté panoramatickými fotografiemi Street View. Kliknutím na tuto oblast posunete foto výhled. Foto výhled můžete posouvat šipkami na klávesnici nebo myší.

Aktuální pokrytí České republiky ze dne 5.4.2010

pokrytí Streetview

StreetView nebo chcete-li Street View je nová služba společnosti Google, která stále vymýšlí nové způsoby, jak připoutat lidi prostřednictvím internetu k jejich serverům. StreetView je služba, kde celá města, detaily ulic, samozřejmě i lidí a dění na ulicích.
StretView je taková virtuální cesta streetu (cesta štrýtu). Vizuální podívaná na reálné dění na ulici, byť s pochopitelným časovým zpožděním dělá ze StreetView jeden z nejúžasnějších nástrojů Googlu, spolu s Google Earth dovolují lidem shlížet na svět "s nadhledem" a být takřka všude z pohodlí své židle.
Jak vznikl Google StreetView?
nelehkou cestou. Zaměstnanci firmy jezdili speciálně upravenými auty s kamerami důkladně po městech a sbírali záběry, aby je pomohli pečlivě zmapovat. Tato aplikace přináší opravdu široké možnosti. Představme si třeba architekty, kteří se chtějí nechat inspirovat v zahraničí a nemají zrovna čas jezdit do daného města. StretView jim ušetří čas i peníze.
Služba Street View byla spuštěna Googlem v roce 2007 v USA.
Možnosti zneužití
samozřejmě existují. Extrémním příkladem můžou být teroristi, kteří pomocí streetview naplánují důkladněji svoji akci. Lidi však hodně děsi i ztráta soukromí. Kamery mohou odhalit nechtěné a nyní se streetview od Googlu i s patřičným impaktem. Záběry zvracejícího nebo muže vcházajícího do sexshopu, byli nakonec po delším sporu stáhnuty ze serveru. „Máme milióny obrázků, takže podíl těch odstraněných je velmi malý," řekla Laura Scottová BBC. Dalším prohlášením se snaží situaci zmírnit "Chceme, aby to byl použitelný prostředek, a lidé mají právo, aby obrázky, na nichž se objeví, byly staženy.“
O pikantních záběrech pokutovaní pasažerů autobusu a opraváře auta se stáhnutými kalhotami se můžete dočíst třeba zde.
Po Googlu požadují stažení i Japonci. http://buzzmag.cz/japonci-pozaduji-po-googlu-stazeni-street-view-21-12-2008/
Stáhnout pryč se také museli fotografie přejetého jelena, kterého srazilo auto Googlu při fotografování. Kolize se stala v ulici Five Points Road blízko Rochesteru ve státě New York. Místo nehody je na google maps zde . Záběry pochopitelně vyvolaly odopr a přiměli lidi zajímat se nad dopady podobných akcí. Dobrá zpráva je, že jelen nakonec nehodu přežil. Zdroj: PCworld
Webkamery ve městech
Webkamery obecně

Google se rozhodl propojit služby Panoramio a Street View. Při prohlížení nekonečných snímků ulic v Google Maps si tak – zatím jen ve vybraných městech – můžete prohlédnout i uživatelské snímky pořízené na stejném místě. Místo dlouhého popisu se raději rovnou podívejte, jak to vypadá, třeba v Barceloně. Když vpravo nahoře na stránce klepnete na odkaz User Photos, místo Street View se ukážou fotografie. Prostřednictvím náhledů mezi nimi můžete přecházet.


Google tuto novou funkci prezentuje na videu:


Web 2.0
samozřejmě chce Google využít i potenciálu komunity kolem jeho aplikací. Ne snad, že by uživatelé posílali do StreetView svoje fotografie, ale nepřímo přes server Panoramio, kde jsou fotky veřejnosti i s GPS daty. Celkovým provázáním aplikací jako Google Maps, Google Earth a nově i Google Street View dochází k růstu přidané hodnoty pro uživatele a otevírají se rovněž nové možnosti, features, které by mohli být užitečné.

V článku na Wikipedii jsem našel jediný zdroj všech pokrytých měst.
pokrytí StreetView

Seznam chystaných míst, které budou už brzy na street view
Rakousko - všechna velká města
Belgie
Kanada - všechna velká města
Česká republika - Praha
Dánsko - Kodaň, Odense a Arhus
Finsko - All major cities
Franice - All places
Německo - All places
Řecko - Athens
Hong Kong
Irsko - všechna velká města
Itálie
Japonsko
Mexiko
Nizozemsko
Norsko - Oslo, Bergen
Polsko - Warsaw, Krakow
Portugalsko - All major cities
Rumunsko - Bukurešť
Singapur
Španělsko
Švédsko - Stockholm, Göteborg a Malmö
Švýcarsko - všechna velká města
Taiwan - Taipei
Velká Británie
United States - Hawaii

Dejte Googlu tip
Google vypustil pro příznivce Street View formulář, kde můžou hlasovat pro místo, které by chtěli vyfotit a zmapovat. Nabízí výběr z kategorií: Hrady a zámky, Moderní architektura, Přírodní úkazy, Historické památky a budovy, Sportovní stadiony, ale další zřejmě budou přibývat. Pokud tedy tedy chcete, aby vaše oblíbená lokace byla do Street View zahrnuta stejně jako bude Praha na Vánoce (doufejme), navštivte stránku České Street View tipy a zadejte svůj Street View tip.
Speciální sbírky Street View od Google

:: Streetview-info ::


:: Brno ::


:: Olomouc ::


:: Ostrava ::


:: Ovládání StreetView ::


:: Poděbrady ::


:: Český Krumlov ::